O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

  • Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Horní Řasnice je obec ve Frýdlantském výběžku v severních Čechách. Leží v okrese Liberec, obývá ji přibližně 250 obyvatel, součástí obce je osada Srbská, kde je hraniční přechod do Polska. Od počátku minulého století počet obyvatel vytrvale klesá a obec tak získává převážně chalupářský charakter. Knihovna je nově přestěhovaná do budovy OÚ v Horní Řasnici, který také knihovnu zřizuje.

Služby knihovny využívají nejen místní občané, ale i chataři a chalupáři, kteří v regionu během roku pobývají. Po vložení knihovního fondu do systému počítáme se zpřístupněním katalogu na internetových stránkách knihovny. Veškerá evidence dokumentů je dosud vedena v ručně psaných seznamech. Výpůjčky jsou realizovány klasickým sáčkovým systémem. V knihovně je umístěn 1 počítač pro uživatele, který slouží k práci na Internetu i vyřizování dokumentů. Fond knihovny je tvořen více než 1600 svazky pro všechny věkové kategorie a průběžně několikrát ročně je doplňován novými knihami a soubory knih z výměnného fondu KVK v Liberci.